Novosti

Doprinos IPA ŽZH u borbi protiv COVIDA-19

Dana 21.4.2020.g. u Grudama ispred prostorija Crvenog križa predsjednik i tajnik RK IPA ŽZH predali su donaciju od 235 platnenih, dvoslojnih, višekratnih zaštitnih maski tajniku Crvenog križa Županije Zapadnohercegovačke gosp. Josipu Zelenika. Navedene maske IPA ŽZH je pribavila putem Asocijacije policajaca u BiH za sve naše članove ( do sada naš klub broji 235 članova). S obzirom na vrijeme kada smo dobili maske u županiji je bila na snazi zabrana kretanja van mjesta prebivališta, zdravstveni problemi koji bi se mogli eventualno dogoditi prigodom raspodjele maski i sl. na telefonskoj sjednici UO IPA ŽZH je odlučeno da maske doniramo Crvenom križu Županije Zapadnohercegovačke, jer je jedan od ciljeva IPA i humanitarni rad i pomoć prigodom pandemija, elementarnih nepogoda i slično, te smo smatrali da je pravi trenutak za ovakvo postupanje.

Kada se ovome doda potreba koja je izražena od strane članova CK upravo za višekratnim maskama koje su predviđene za objedinjavanje obiteljskih paketa socijalno najugroženijim žiteljima županije, naše zadovoljstvo je bilo još veće. Samu predaju, slučajnim dolaskom u prostorije CK uveličala je i dr. Vinka Đevenica istaknuta članica Crvenog križa koja nije krila svoje zadovoljstvo zbog naše donacije.

Upravni odbor IPA ŽZH